www.bel.com.pl > Oferta > Przygotowanie materiałów

Przygotowanie materiałów

Materiały do druku książki powinny zostać dostarczone w formie plików PDF spełniających standard PDF X/1, lub plików PostScript. Zdecydowanie wskazane jest również dostarczenie wydruków.

Przygotowanie plików w większości przypadków sprowadza się do wydrukowania publikacji "do pliku" na drukarkę PostScriptową. Sterownik takiej drukarki dostarczany jest w standardzie w każdej wersji systemu operacyjnego (np. Agfa Avantra). Po zainstalowaniu sterownika należy zmienić następujące parametry (dostępne na karcie ustawienia urządzenia we właściowściach drukarki): Minimalny rozmiar czcionki... i Maksymalny rozmiar czcionki...  - proszę ustawić 0.

Do przygotowania plików PDF najlepiej użyć komercyjnego narzędzia firmy Adobe - AdobeDestiler'a. Dostępne są również darmowe rozwiązania. Z tych ostatnich sugerujemy PDFCreator (do pobrania ze strony: http://sourceforge.net/projects/pdfcreator/), który został sprawdzony w naszym studio. Do sprawdzenia przygotowanych plików można użyć darmowej przeglądarki Acrobat Reader.

Materiały do produkcji okładki akceptujemy również w formie plików otwartych: CorelDraw X3, AdobeIllustrator CS4, AdobeInDesign CS4, AdobePhotoshop CS4. W przypadku dostarczania plików otwartych prosimy o zmianę wszystkich tekstów na krzywe.

Gotowe pliki można dostarczyć do firmy na dowolnym popularnym nośniku, lub przesłać elektronicznie e-mailem, lub wstawić na nasz serwer FTP (adres serwera, nazwa użytkownika i hasło przekażemy na żądanie).

W razie problemów prosimy o kontakt ze studiem, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Bartek GAJDA