www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: Piecyk-Sinusoida
Autor: Stanisław Piecyk
Tytuł: Sinusoida życia
Liczba stron: 381
Format: A5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2020-08-26
ISBN: 978-83-7798-665-3
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Opis:

Globalizacja, ogromny rozwój technik komunikacyjnych i źródeł informacji oraz ich ilości, wymuszają na międzyludzkiej komunikacji stosowanie skrótów, symboli i syntezy. Ten trend najlepiej widać w komunikacji ludzi młodych, w grach komputerowych oraz w produktach przemysłu reklamowego.
Ta świadomość, wymusiła na mnie rozmyślanie nad wykresem, który w sposób syntetyczny najlepiej przedstawi ludzkie życie i za każdym razem, uzyskiwałem coś na kształt sinusoidy, co by po twierdzało słuszność znanej odpowiedzi na pytanie:
Jak ci idzie?! Ano raz na wozie, a raz pod wozem.
Tak odpowiadały poprzednie pokolenia i moje pokolenie też, ale tak już nie odpowiedzą przedstawiciele obecnej młodzieży, bo oni już w stylu amerykańskim, mówią wszystkim – jest OK!
Odpowie tak, chociażby rak go toczył, odpowie tak, chociażby szedł na pogrzeb swojego przyjaciela, odpowie tak, bo taka moda. Sprowadzamy swoją sinusoidę do linii prostej – bez emocji. Moja sinusoida jest nieregularna, pełna pików, bo ja żyłem i nadal żyję aktywnie. Nie unikam emocji i jestem z takiego życia kontent. Miałem (jak większość normalnych ludzi) sukcesy oraz porażki, dni smutne i wesołe. Bywało, że płakałem, ale częściej się uśmiechałem. Do tej książki wybrałem tylko część wydarzeń, które mają dla mnie znaczenie i mogą być interesujące także dla Was drodzy czytelnicy.

Wróć