www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: 24739 Okladka - Elementy geometrii rozniczkowej
Autor: Jerzy August Gawinecki
Tytuł: Elementy geometrii różniczkowej w zadaniach
Liczba stron: 189
Format: B5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2021-09-26
ISBN: 978-83-7798-298-3
Wydawca: BEL Studio
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 52.50 zł
Opis:

Podręcznik jest omówieniem pojęć i twierdzeń geometrii różniczkowej w zakresie pierwszych lat studiów matematycznych oraz technicznych. Podręcznik składa się z dwóch części.
W pierwszej części zawierającej trzy rozdziały pojęcia i własności przestrzeni wektorowej, operatory liniowe i formy kwadratowe oraz przedstawiono podstawy rachunku tensorowego niezbędne dla zrozumienia pozostałej części materiału.
Część druga składa się z trzech rozdziałów, w których przedstawiono podstawowe pojęcia teorii krzywych w przestrzeni euklidesowej trójwymiarowej, krótki wykład z zakresu geometrii wewnętrznej powierzchni zwracając szczególną uwagę na geometryczną interperetację wprowadzonych pojęć. W każdym rozdziale zamieszczone są liczne przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania.
Definicje, twierdzenia, wnioski, uwagi oraz przykłady i wzory są oznaczone podwójnymi numerami, z których pierwszy oznacza numer rozdziału, a drugi jest kolejnym numerem definicji, twierdzenia bądź uwagi, przykładu, względnie wzoru w danym rozdziale.
Z podręcznika oprócz studentów Uniwersyteckich oraz Politechnik z powodzeniem mogą również korzystać doktoranci.

 

Wróć