www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: Teatr
Autor: Małgorzata Pietrzak
Tytuł: Teatr w działaniu – od juniora do seniora
Liczba stron: 214
Format: B5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2017-12-15
ISBN: 978-83-7798-256-3
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 42.00 zł
Opis:

Konkursy - Przedstawienia - Projekty
Poradnik metodyczny

Publikacja Teatr w działaniu – od juniora do seniora, pomyślana jako poradnik metodyczny, przeznaczona jest dla polonistów, animatorów kultury, pedagogów teatru, nauczycieli, bibliotekarzy, opiekunów społecznych, harcerzy, katechetów oraz wszystkich, którzy chcą doświadczyć powstawania wspólnoty teatralnej oraz przeżyć przygodę z żywym słowem i sztuką teatru.
Autorka przybliża rolę żywego słowa, konkursów recytatorskich, festiwali jako ciągle atrakcyjnych i potrzebnych form pracy nie tylko z dziećmi i młodzieżą w każdym środowisku. Teatr jest doskonałym narzędziem do kreowania postawy otwartości i tolerancji a jako medium wyzwala wspomnienia, refleksje związane ze scenicznym debiutem, doświadczeniem teatralnym, przywołuje postaci pierwszych nauczycieli żywego słowa, określa wzorce dla kultury teatralnej, pozwala ocalić od zapomnienia teatralne sukcesy, przygody i przeżyte chwile.
Ważną częścią publikacji jest antologia wybranych klasycznych tekstów literackich wraz z ułożonymi do nich oryginalnymi ćwiczeniami autorskimi, uwagami wykonawczymi i scenicznymi.

Małgorzata Pietrzak: aktorka, literaturoznawca, specjalistka z zakresu kultury mowy, juror w konkursach recytatorskich i teatralnych. Autorka poradników metodycznych z zakresu praktyki żywego słowa m.in. Interpretacje, Rycerz i słowo, Człowiek retoryczny, Rola teatru w edukacyjnej pracy bibliotekarza i nauczyciela, Retoryka praktyczna, Kultura języka, oryginalnych scenariuszy Teatrzyk na cały rok, adaptacji „Pan Tadeusz” na wesoło (w:) Teatr w bibliotece oraz scenariuszy etiud publikowanych w „Wychowaniu Na Co Dzień”.

Wróć