www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: O regionach
Autor: pod red. Moniki KRESY
Tytuł: Młodzi o języku regionów
Liczba stron: 188
Format: B5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2017-11-17
ISBN: 978-83-7798-186-3
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 31.50 zł
Opis:

W monografii Młodzi o języku regionów znalazły się artykuły skupione wokół szeroko rozumianej tematyki regionalnej, których punktem wspólnym jest refleksja naukowa na temat języka. Języka używanego przez różnych nadawców, w różnych sytuacjach komunikacyjnych, z wykorzystaniem różnych kodów, mających realizować różnorodne cele komunikacyjne, a jednocześnie będącego przejawem różnorodności determinowanej czynnikami regionalnymi.
Dlatego też w tomie Młodzi o języku regionów zamieszczono po pierwsze, artykuły dialektologiczne dotyczące faktów leksykalnych oraz świadomości językowej mieszkańców wsi.
Przedmiotem zainteresowań autorów artykułów zamieszczonych w niniejszym tomie stała się również sekundarna funkcja gwar i ich obecność w starych i nowych mediach oraz fonetyczne elementy regionalne obecne w wypowiedziach laureatów konkursu Mistrz Mowy Polskiej. Nie zabrakło również artykułów poświęconych tematyce onomastycznej: toponimii i antroponimii.
Tradycyjnie już w dodatku dołączonym do tomu znalazły się sprawozdania z działań badawczych studentów i doktorantów Państwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Żytomierzu.

Wróć