www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: 25106 M Pietrzak TEATR
Autor: Małgorzata Pietrzak
Tytuł: Teatr w działaniu – od aktora do człowieka. Kultura – Interpretacje – Praktyka
Liczba stron: 208
Format: B5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2023-04-03
ISBN: 978-83-7798-700-1
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 42.00 zł
Opis:

Poradnik metodyczny

Publikacja ta pomyślana jako poradnik metodyczny, przeznaczona jest dla pedagogów teatru, animatorów kultury, polonistów, wychowawców, bibliotekarzy, opiekunów społecznych, oraz wszystkich, którzy chcą przeżyć przygodę ze sztuką teatru i aktorstwem. Podstawowym elementem tekstu artystycznego jest edukacja prowadzona od najmłodszych lat oraz możliwości wykorzystania w niej  różnorodnych narzędzi teatralnych.
Od rozumienia sztuki teatru oraz umiejętności jej interpretacji zaczyna się rozumienie kultury oraz rozumienie procesu twórczego drugiego człowieka, w tym aktora. Dlatego istotną częścią publikacji jest zwrócenie uwagi na możliwości wykorzystania narzędzi teatralnych w pracy środowiskowej na rzecz porozumienia między różnymi kulturami, w wieloaspektowej pracy z dziećmi i młodzieżą, w działaniach aktywizujących z seniorami i osobami niepełnosprawnymi, z uchodźcami, w zapobieganiu wykluczeniu społecznemu i kulturowemu, w budowaniu właściwych, dobrych relacji z innymi.
Publikacja oprócz wielu przykładów dobrych praktyk zawiera ciekawe zadania i ćwiczenia do realizacji indywidualnej i zbiorowej.

Wróć