www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: 23733 Okladka Ratownictwo IV - miekka v2
Autor: Marcin Dąbrowski
Tytuł: Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy
Liczba stron: 218
Format: B5
Oprawa: miękka
Data wydania: 2021-06-25
ISBN: 978-83-7798-678-3
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 126.00 zł
Opis:

Książka „Ratownictwo nurkowe z elementami pierwszej pomocy” zawiera bardzo szerokie podejście do zagadnień związanych z ratownictwem nurkowym. Jest pierwszą polską publikacją o tej tematyce. Zawiera ponad 200 stron około 200 rycin i schematów. Pierwsze wydanie ukazało się w 2005 roku i zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez środowisko nurkowe. Od tego czasu książka doczekała się czwartej edycji.

Przedstawiona wiedza potrzebna jest wszystkim nurkującym, zarówno tym, którzy wykonują kilka nurkowań w roku jak i tym, którzy nurkują często czy zawodowo. Książka może być wykorzystana jako materiał pomocniczy przy szkoleniach na wszystkie kursy nurkowe różnych organizacji. Zawarte są w niej bowiem informacje o zapobieganiu wypadkom, radzeniu sobie ze stresem oraz opisy udzielania pomocy po wystąpieniu sytuacji awaryjnych zarówno pod wodą, jak i na powierzchni. Wyodrębnione jest ratownictwo w specyficznych warunkach: pod lodem, w przestrzeniach zamkniętych oraz przy użyciu skuterów podwodnych, w konfiguracji bocznej czy maski pełnotwarzowej. Druga część opracowania zawiera zagadnienia dotyczące chorób i urazów nurkowych, wraz ze szczegółowym podziałem dotyczącym profilaktyki, objawów oraz pierwszej pomocy. W końcowych rozdziałach opisane są zagrożenia związane z niebezpieczną podwodną florą i fauną.

 

Wydanie IV  poprawione.

Marcin Dąbrowski, od ponad 20 lat w stopniu instruktora, obecnie instruktor płetwonurkowania M3 i szef szkolenia organizacji KDP/CMAS, członek komitetu technicznego CMAS, instruktor trener DAN, biegły sądowy z zakresu płetwonurkowania. Od kilkunastu lat bierze udział w centralnych szkoleniach na podstawowe i specjalistyczne stopnie instruktorskie. Czynnie związany z uprawianiem oraz propagowaniem sportów wodnych w Polsce. Posiada także uprawnienia instruktora ratownictwa WOPR. Wolne chwilę spędza nad wodą, szkoląc i nurkując w różnych akwenach w kraju i na świecie.

Wróć