www.bel.com.pl > Katalog > Karta katalogowa książki

Karta katalogowa książki

Okładka: Opowiadania z  rogatywka
Autor: Kazimierz DYMEK
Tytuł: Opowiadania z rogatywką...
Liczba stron: 322
Format: A5
Oprawa: miękka, dostępna również twarda
Data wydania: 2014-01-10
ISBN: 978-83-7798-110-8
Wydawca: BEL Studio Sp. z o.o.
Do kupienia w księgarni IKNT
Sugerowana cena detaliczna: 39.40 zł
Opis:

Prezentowane opowiadania to opisy historii i wydarzeń, których tematyka i klimat obejmują zagadnienia historyczno–wojskowe i społeczne, ujęte i przekazane w konwencji gawędy weteranów i świadków wydarzeń sprzed lat i takich całkiem współczesnych.

Zbiór powstał na podstawie osobistych przeżyć autora, wysłuchanych wspomnień i obserwowanych zdarzeń, a jego drugie wydanie – rozszerzone, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu Czytelników, interesujących się tradycją i tematyką patriotyczno-historyczno-wojskową.

Pierwsze z opowiadań: Potęga Lechistanu przedstawia historię jak najbardziej współczesną, ale zobrazowującą ogromny autorytet Rzeczypospolitej, jaki zapisany został w umysłach i zapamiętany przez wiele narodów Europy.

Arcypiękne tradycje i wzruszające historie Polskiego Żołnierza, pozna Czytelnik m.in. z opowiadań Koń kawaleryjski i Poświęcona kula.

Kolejne, jak np. Człowiek za burtą lub Przerwać ogień!, ukazują twarde realia służby wojskowej, a Pranie karabinów to w czystej postaci humor koszarowy.

W zaprezentowanym zbiorze opowiadań Czytelnik znajdzie też inne ciekawe historie, takie z życia codziennego, np.: Zimnica Teściowej, lub Baba z mięsem – w sądzie.

Autor, jak na żołnierza-gawędziarza przystało, nie zapomniał też o miłośnikach poezji i pieśni wojskowej.

Wróć